سبک زندگی

10 اشتباه که برای برگرداندن عشقتان هرگز نباید انجام دهید

خلاصه نوشته
  • اشتباهات در رابطه موجب به وجود آمدن مسائل پیچیده ای می شود که اگر افراد به خوبی از پس آن بر نیایند و آن ها را حل نکنند، ممکن است هیچوقت رابطه شان همانند اولش نشود و همه چیز خراب تر شود.

اشتباهاتی که برای برگرداندن عشق به رابطه نباید انجام دهید

اگر به تازگی رابطه تان از هم پاشیده، عشق تان شما را ترک گفته و می خواهید او را دوباره به دست بیاورید، این مقاله مخصوص شما است.

در ادامه چند نکته فوق العاده مهم برای تان بازگو می کنیم که با به کار گیری آن ها، می توانید عشق سابق تان را به قراری کشانده و او را به رابطه برگردانید.

ابتدا باید بر یک آمار دقیق و عمده متمرکز شویم

افرادی که در غم و غصه از هم پاشیدن رابطه ای به سر می برند، تمایل شدیدی دارند که دقیقا برعکس آن کاری را بکنند که باید انجام دهند. همین همه چیز را خراب تر می کند.

این مقاله به شما چند راهنمایی کلیدی ارائه می دهد تا با بهره گیری از آن ها، رابطه تان را از آثاری جبران ناپذیر حفظ کنید و اشتباه در رابطه عاشقانه را کمتر کنید.

در هر مصیبتی، اولین قدم بند آوردن خونریزی و سپس حل مسئله است

این موضوع در مورد رابطه شما نیز صدق می کند. ممکن است رابطه شما دچار یک مشکل اساسی باشد که باید حل و فصل شود.

اما در حال حاضر باید جلوی خونریزی را بگیرید و سپس در موقعیت مناسب، چاره ای برای مشکلاتتان بیاندیشید.

اشتباه در رابطه عاشقانه,اشتباهات در رابطه,اشتباهات در رابطه دوستی,

این توصیه رک و پوست کنده را جدی بگیرید

اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که عزت نفس در روابط عاطفی داشته باشید. هرگز طوری رفتار نکنید که انگار عشقتان سرد شده و دیگر به شما هیچ گونه تمایلی ندارد.

این رفتار از شما تصویر فردی ضعیف، منفعل، تسلیم و بیش از حد حرف گوش کن ارائه می دهد. به طور غریزی، زن ها معمولا به دنبال مردی قوی و با اعتماد به نفس هستند که بتواند از آنها محافظت کند و نیازهای آنها را برآورده سازد.

مردها نیز به هیچ وجه، به زنی مطیع و سر به زیر که بی هیچ شکایتی آنها را آزاد می گذارند تا هرکاری میلشان کشید، انجام بدهند؛ احترام قائل نمی شوند. این یعنی رفتار خود شما زمینه های خیانت را فراهم می کند.

برای متوقف کردن آسیب ها، با این 10 اشتباه مهم شروع کنید

عشق درست مثل یک بازی است و معمولا کسانی که دچار آسیب می شوند، می خواهند کنار بکشند و از ادامه دادن آن دست می کشند.

این یک اشتباه وحشتناک است. چه بخواهید چه نخواهید، بازی انجام می شود؛ حتی اگر ندانید نوبت شما فرا رسیده است یا خیر.

دو طرف در رابطه، به صورت مداوم یکدیگر را مورد آزمایش قرار می دهند تا دریابند آیا فرد مقابل شان، گزینه خوبی برای ادامه دادن رابطه است یا نه.

اگر بخواهید از بازی کنار بکشید، به یک مهره سوخته تبدیل می شوید و همه چیز را می بازید. با ترک این 10 اشتباه در رابطه عاشقانه، به عشقتان ثابت کنید که ارزش یک رابطه عالی را دارید.

اشتباهات در رابطه عاشقانه,برگرداندن عشق به رابطه,اشتباه در رابطه عاشقانه,

10. بیش از حد مهربان بودید

نباید مثل یک غلام حلقه به گوش هر چه طرف مقابل تان می گوید بی چون و چرا قبول کنید و انتظار داشته باشید رابطه تان بی نقص و فوق العاده باشد.

در همه داستان های خوب، نوعی کشمکش و تضاد به چشم می خورد. و همین کشمکش ها است که آنها را جذاب و هیجان انگیز می کند. به خاطر داشته باشید که یک رابطه بدون هیچ پستی و بلندی، به شدت یکنواخت و خسته کننده خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید
10 ویژگی رفتاری افراد باهوش

اگر زیادی خوب و مهربان باشید و فنجان او را از محبت لبریز کنید، این طور نشان می دهید که فردی منفعل، بی اراده، قابل پیش بینی و بی اعتماد به نفس هستید. و این واقعا خسته کننده است.

می خواهید شعله عشق را دوباره در رابطه تان روشن کنید؟ باید بدانید که برای درست کردن آتش، به اصطکاک نیاز دارید. پس از موضع خود کوتاه نیایید و روی حرفتان بایستید.

9. سعی کردید با دلیل و منطق عشق تان را وادار کنید که به رابطه برگردد.

شاید بتوانید برای خودتان دلیل و منطق سر هم کنید، اما نمی توانید کسی را با استفاده از آنها طرف مقابلتان را قانع کنید که به شما عشق بورزد و بخواهد در کنارتان باشد.

منطق دقیقا نقطه مقابل احساسات است. یادتان باشد که قلب انسان ها واکنشی عمل می کند، نه منطقی. اگر می خواهید احساسات عشق تان را برانگیخته کنید، باید از بحث های منطقی دست بکشید و کارهایی را انجام دهید که قلب او را دچار واکنش کند.

اشتباهات در رابطه,اشتباهات در رابطه دوستی,اشتباهات در رابطه عاشقانه,

8. خودتان را به آب و آتش زده اید!

خیلی از افراد برگرداندن عشق قدیمی به رابطه به پای او می افتند و عجز و لابه می کنند. شما این طور نباشید! با این کار نشان می دهید دیگر هیچ چیزی برای از دست دادن ندارید و تنها خودتان را در مقابل او کوچک و خفیف می کنید.

حتی اگر طرفتان راضی شود کمی بیشتر در رابطه بماند، برایتان بسیار گران تمام می شود. زیرا او در واقع به شما ترحم کرده و تمام احترام و شخصیت تان از چشمش افتاده است. این اصلا شبیه یک رابطه عاشقانه نیست.

7. طرفتان را با گل و هدیه بمباران کرده اید!

یکی از اشتباهات در رابطه عاشقانه این است که فکر می کنید می توانید عشق را خرید و فروش کنید. گل و هدیه با اینکه راه های خوبی برای تشکر و ابراز علاقه هستند، اما افراط در آنها نمی تواند شما را جذاب نشان دهد و حتی ممکن است نفرت انگیز باشد.

با این رفتار به طرفتان این پیام را می رسانید که برای احساسات و شخصیت او ارزشی قائل نیستید و می خواهید محبت او را با این کالاها معاوضه کنید.

برگرداندن عشق به رابطه,اشتباه در رابطه عاشقانه,اشتباهات در رابطه,

6. در ابراز علاقه تان زیاده روی کرده اید

هیچ اشکالی ندارد گاهی به عشقتان بگویید که چقدر دوستش دارید و حضورش برایتان بسیار ارزشمند است. اما کلمات اگر زیاد تکرار شوند، تاثیر خود را از دست می دهند. نباید کاری کنید که دوست داشتن شما برایش عادی و گوشش از این حرف ها پر شود.

خیلی ها به غلط این عقیده را دارند که وقتی طرف مقابل از احساسات شما نسبت به خودش با خبر شود، کم کم از شما فاصله می گیرد. درحالی که حقیقت چیز دیگری است.

برخلاف آنچه گمان می کنید، ابراز علاقه افراطی اصلا کار رومانتیکی نیست و حتی می تواند بسیار مخرب عمل کند. زیاد تکرار کردن عبارت «دوستت دارم» شما را فردی به شدت وابسته و گدای محبت نشان می دهد. با این کار طرفتان را خیلی زود خسته می کنید و او را به ترک کردن خودتان ترغیب می کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تصمیم برای بدست آوردن قلب همسرتان

5. تفاوت های جنسیتی را نادیده گرفته اید

مردها و زن ها چیزهای متفاوتی را جذاب می دانند. برخی کارها و رفتارها با اینکه ممکن است برای خودتان جالب باشد، برای جنس مخالف هیچ جذابیتی ندارد و نمی تواند توجه آنها را جلب کند.

به طور مثال مردها معمولا به ظاهر زنها توجه بیشتری نشان می دهند، در حالی که زن ها برای شخصیت و رفتار مردها اهمیت بیشتری قائل هستند.

اشتباهات در رابطه دوستی,اشتباهات در رابطه عاشقانه,برگرداندن عشق به رابطه,

4. همه قدرت را به طرف مقابل داده اید

اگر عشقتان شما را ترک کرد، هرگز طوری رفتار نکنید که انگار دنیا به پایان رسیده و بدون او نمی توانید زندگی کنید. این عمل تمام قدرت را به فرد مقابل می دهد و از شما فردی ضعیف و بیچاره می سازد که هرکسی به راحتی می تواند او را دور بیاندازد.

اگر می خواهید برای برگرداندن عشق به رابطه پیگیری باشید، قبل از هر چیز باید احترام و عزت خودتان را حفظ کنید. اگر از این می ترسید که ممکن است احترام تان را پیش او از دست داده باشید، هیچ جای نگرانی نیست. می توانید دوباره آن را به دست بیاورید.

3. ظاهر و پول را همه چیز دانسته اید.

متاسفانه در فرهنگ ما طوری جا افتاده که اکثرا فکر می کنیم پول و ظاهر برای همه در اولویت اول قرار دارد. اما در حقیقت، مردم آنقدرها هم کوته نظر نیستند. به خصوص اگر قرار باشد با فرد مقابل، رابطه ای نزدیک و طولانی مدت داشته باشند.

این را بدانید که پول زیاد و ظاهر خوب، هرگز نمی توانند پایه و اساس یک رابطه عاشقانه و سالم را بسازند و بعد از مدتی، تکراری و بی اهمیت خواهند شد. پس به چنین چیزهایی تکیه نکنید و خودتان دست به کار شوید.

اشتباه در رابطه عاشقانه,اشتباهات در رابطه,اشتباهات در رابطه دوستی,

2. نشانه ها را درست درک نکرده اید

وقتی که عشقتان می خواهد به شما فرصتی بدهد تا اوضاع را درست کنید، برایتان نشانه هایی می فرستد. اگر این نشانه ها را درست درک نکنید؛ در دام اشتباهات می افتید و نمی توانید در زمان مناسب، واکنشی که او دوست دارد ببیند را از خود نشان بدهید.

البته این کار کمی سخت است و نیاز به تمرین دارد. اما شما می توانید با مطالعه کتاب های روان شناسی و روابط عاشقانه، اطلاعات خود را در زمینه بالا ببرید. وقتی مهارت کافی کسب کردید، می توانید با بروز دادن نشانه های مخصوص خودتان، شروع به تاثیر گذاری کنید و کنترل هر رابطه ای را به دست بگیرید.

1. کمکی نگرفته اید

ممکن است با مرتکب شدن اشتباهات در رابطه عاشقانه و پی در پی، رابطه تان را خراب کرده باشید و ندانید که باید چه کار کنید. این جور وقت ها بهتر است از یک مشاور یا یک فرد باتجربه کمک بگیرید.

خوب است اگر با صرف کمی وقت، درباره روان شناسی و نیازهای پایه ای انسان به مطالعه بپردازید. به این صورت می توانید دل فرد مقابل تان را دوباره به دست آورید و رابطه تان را تحت کنترل بگیرید.

حالا باید برای احیای رابطه تان تلاش کنید. با خواندن این 10 اشتباه، تازه اولین قدم را برداشته اید. هر چه زودتر دست به کار شوید و در خودتان تغییری اساسی ایجاد کنید. از این اشتباه های وحشتناک دست بکشید تا دیگر آسیب بیشتری نبینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا