سبک زندگیکسب و کار

10 رمز موفقیت کارآفرینان از زبان مدیرعامل شرکت اوبر

رمز موفقیت کارآفرینان بزرگ

یکی از شرکت های تاکسی آنلاین، اوبر (Uber) نام دارد که در سانفرانسیسکو واقع شده است. بنیانگذار این شرکت فردی به نام تراویس کالانیک می باشد و این شرکت را با این هدف که شهروندان در کمترین زمان ممکن به نزدیک ترین خودرو ها دسترسی داشته باشند تاسیس کرد. برای استفاده از خدمات این شرکت هر کدام از شهروندان باید اپلیکیشن شرکت اوبر را نصب کنند و از طریق GPS تلفن همراهشان، نزدیک ترین راننده به آنها پیدا می شود و در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد خود می رسند.

کالانیک با این ایده خود توانست در سن کم به ثروت چند میلیارد دلاری دست یابد و هم اکنون جزء ثروتمند ترین افراد آمریکا به شمار رود. ما در بست فارسی بهترین سایت های موفقیت در ایران را منتشر کردیم و در ادامه برای شما 10 رمز موفقیت کارآفرینان موفق از زبان تراویس کالانیک را بررسی می کنیم:

بهترین سایت های موفقیت در ایران,راز موفقیت کارآفرینان,راز موفقیت کارآفرینان ایرانی,

10. چیزهایی که به نظرتان نابسامان هستند و به آن‌ ها علاقمندید را پیدا کنید

کالانیک مانند بسیاری از کار آفرینان موفق زمانی که با یک مشکل در جامعه مواجه شد، به فکر راه حلی برای رفع آن مشکل افتاد و سرانجام به یک موفقیت بزرگ دست یافت. او زمانی که برای رفت و آمد نتوانست به راحتی تاکسی پیدا کند متوجه شد که این یک مشکل در جامعه است و ایده یافتن نزدیک ترین راننده تاکسی به صورت آنلاین در ذهن او شکل گرفت تا این مورد را یک رمز موفقیت کارآفرینان بشمار آورد.
در واقع کالانیک با هدف رسیدن به ثروت و شهرت این ایده را پیاده سازی نکرد؛ بلکه هدف اصلی او حل یکی از مشکلات جامعه و به نوعی کمک به آسایش مردم بود.

9. تحلیلگر و خلاق باشید

در شرکت اوبر همواره ایده هایی برای بازاریابی خلاقانه و جذب مشتری بیشتر وجود دارد که این خود یک رمز موفقیت کارآفرینان محسوب میشود.. مثلا هر سال در یک روز خاص، مراسم “بستنی اوبر” برگزار می شود. این مراسم این گونه است که کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن مربوطه بستنی درخواست کنند و اوبر برای آنها بستنی می فرستد.
اینگونه خلاقیت های شرکت اوبر باعث شده که در سراسر جهان کاربران زیادی اپلیکیشن اوبر را نصب کرده و جرو مشتری های این شرکت شوند.

رمز موفقیت کارآفرینان,رمز موفقیت کارآفرینان بزرگ,رمز موفقیت کارآفرینان موفق,

8. در جهت ارائه گزینه‌ های بهتر به مردم کار کنید

شرکت اوبر همواره به دنبال این است که خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهد و روز به روز این خدمات را بهبود و ارتقا بخشد. کاربران این شرکت به راحتی و با استفاده از تلفن همراه خود درخواست تاکسی می دهند و با وجود اینکه تعداد درخواست ها زیاد است، در کوتاه ترین زمان راننده مربوطه در محل مشتری حاضر می شود.
البته هزینه خدمات این شرکت زیاد است اما با این وجود، به دلیل سرعت بالا در یافتن نزدیک ترین راننده، کاربران زیادی جذب این شرکت می شوند و از خدمات آن استفاده می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
10 نکته برای رسیدن به آرزوها در زندگی

7. اگر اشتباه کردید؛ از اشتباهاتتان درس بگیرید و پیش بروید

یکی از رمزهای موفقیت کارآفرینان این است که از اشتباهاتشان درس بگیرند. مدیر عامل شرکت اوبر، با اینکه توانسته به خوبی از ایده خود در مقابل رقبا و همچنین شرکت های تاکسی رانی دفاع کند و عملکرد شرکت خود را اثبات کند، اما ادعا دارد که همیشه هم روش های درستی را انتخاب نکرده است.
کالانیک یک شخصیت شجاع و بی پروا دارد و همیشه به دنبال این است که اهداف خود را در کوتاه ترین زمان ممکن پیش ببرد. او از همان زمان شکل گیری این ایده تا کنون با تکاپوی بسیار به دنبال رسیدن به هدف خود و تداوم و بهبود آن بوده است.

بهترین سایت های موفقیت در ایران,راز موفقیت کارآفرینان,راز موفقیت کارآفرینان ایرانی,

6. مشکل شما چقدر دشوار و بغرنج است

شما بعد از اینکه به یک مشکل در جامعه پی بردید، برای حل آن به دنبال یافتن یک راه حل می گردید. بدیهی است که هرچقدر این مشکل بزرگتر باشد، راه کارها و خدمت شما در جامعه و زندگی مردم موثر تر و چشم گیر تر خواهند بود.

5. موانع شاید سرعت شما را کم کند اما نگذارید شما را متوقف کند

شرکت اوبر از همان ابتدای تاسیس تاکنون با مشکلات زیادی مواجه بوده است. این شرکت ناچار است با موانع و مشکلاتی مثل تاکسی رانی، درخواست ها و انتقاد های مشتریان، ناظران شهری و خیلی مسائل دیگر مقابله کند تا بتواند خدمات مورد نیاز مشتریانش را ارائه دهد.
شرکت اوبر توانسته با وجود موانع زیاد به خوبی جایگاه خود را در جامعه پیدا کند و کاربران خود را راضی نگه دارد. تا حدی که امروزه اوبر در سراسر دنیا یک نام شناخته شده است.

رمز موفقیت کارآفرینان,رمز موفقیت کارآفرینان بزرگ,رمز موفقیت کارآفرینان موفق,

4. از این که با کارهای کوچکتر شروع کنید، نترسید

شرکت اوبر در ابتدا کار خود را با 5 نفر عضو این شرکت شروع کرد. آنها با وجود اینکه هیچ گونه امکانات و منابع زیادی در اختیار نداشتند، در طول مدت زمان کمی توانستد با تلاش و پشتکار بسیار به هدف خود دست یابند و شرکت اوبر را گسترش دهند.

3. جادو کنید!

کارهایی انجام دهید که مردم را متحیر و آنان را وادار به صحبت می‌ کنند. یکی از رازهای موفقیت کالانیک این است به روش های مختلفی سعی می کند با مردم ارتباط برقرار کند و آنها را تشویق می کند به هر طریقی در کارهای شرکت مشارکت کنند. او معتقد است با مشارکت دادن مردم و لذت بردن آنها از این کار، می توان مشتریان را جادو کرد! جادو کرد رمز موفقیت کارآفرینان شناخته خواهد شد.

بهترین سایت های موفقیت در ایران,راز موفقیت کارآفرینان,راز موفقیت کارآفرینان ایرانی,

2. فروش و داستان‌ سرایی

شرکت اوبر به خوبی از بهترین و بروز ترین روش های بازاریابی استفاده می کند. مدیر عامل این شرکت معتقد است که برای ترغیب کاربران و جذب مشتری های بیشتر، می توان برای کسب و کار خود داستان سرایی کرد. او همچنین یک فیلم ساخته است که روایتگر زندگی یک راننده تاکسی است و دنیای بیرون را از دریچه چشم آن راننده نمایش می دهد.

این مطلب را از دست ندهید
20 راه برای زندگی شادتر

1. کارآفرینی یعنی ماجراجویی انجام کارهای غیرممکن

از نظر کالانیک، یک کار آفرین فردی است که توانایی و جسارت کار های غیر ممکن را داشته باشد. خود او هم یک شخص پویا و ماجرا جو است و همواره به دنبال عملی کردن ایده های جدید در اوبر می باشد. جدید ترین ایده او این است که قصد دارد با چین وارد همکاری شود و بازار آن را به دست گیرد!

شبکه اجتماعی
WebSite Uber

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا