سبک زندگی

10 رفتار اشتباه که باعث خرابی رابطه شما می شود!

افزایش بازدید در گوگل

رفتارهای اشتباه در رابطه

همه ما خواستار روابطی پایدار و طولانی هستیم که در آن ها عشق و احترام دریافت کنیم و بتوانیم پا به پای هم در مسیر زندگی پیش برویم. قطعا می دانید که رابطه همواره پستی و بلندی هایی دارد که گذر کردن موفق از آن ها باعث محکم تر شدن روابط تان خواهد شد.

البته منظور ما این نیست که شما باید پرفکت و بدون نقص باشید، زیرا واضح و طبیعی است که همه ما دارای نقاط ضعف باشیم اما مهم آن است که باید برای داشتن یک رابطه موفق با آن ها کنار بیاییم و همدیگر را درک کنیم.

اما در حقیقت در این میان رفتارهایی سمی نیز وجود دارند که می توانند به سرعت همه چیز را محو کنند و اگر مراقب آن ها نباشید بسیار آسیب زننده خواهند بود و حتی ممکن است باعث پایان روابط تان شوند.

بنابراین اگر شما هم از دسته افرادی هستید که حفظ کردن روابط تان بسیار اهمیت دارد، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ رفتار سمی که باعث خرابی روابط می شود آشنا کنیم.

اشتباه در رابطه,اشتباه در رابطه عاشقانه,رفتارهای اشتباه در رابطه

۱۰. در هر شرایطی به یکدیگر احترام بگذارید

باید بدانید که همواره یکی از مهم ترین فاکتورهای یک رابطه موفق احترام می باشد. این امری کاملا طبیعی است که گاهی در مواردی با طرف مقابل تان تفاهم نداشته باشید و در یک موضوع نظرهای متفاوتی را ارائه دهید.

اما نکته مهم آن است که به نظرات هم احترام بگذارید. در واقع اگر شما در یک رابطه انتظار احترام و یا موارد دیگر را دارید، باید به همان مقدار هم از خودتان مایه بگذارید و انتظار نداشته باشید که همه چیز مطابق میل شما باشد.

بنابراین حتما در نظر داشته باشید که احترام پل محکمی است که در صورتی که خرابش کنید، برگشتن به رابطه برای تان بسیار سخت خواهد شد و بدون شک دیگر مانند قبل نخواهد بود.

۹. در مسائل مالی مسئولیت پذیر باشید

قطعا در هر رابطه ای، یکی از بخش های مشترک و مهم مربوط به مسائل مالی می باشد. شما باید در این زمینه بالغانه رفتار کنید و مسئولیت پذیر باشید.

پیش از آن که بدون فکر ولخرجی کنید برای لحظه ای در نظر بگیرید که آیا خرید های شما ضروری اند یا این هزینه می تواند برای بخش دیگری به کار رود که اهمیت بیشتری دارد؟ قطعا اگر هر دو طرف بتوانند به این مسئله پایبند باشند دچار مشکل نخواهند شد.

یکی دیگر از رفتارهای اشتباه در رابطه نیز آن است که تمام انتظارات مالی را فقط به عهده یکی از طرفین بگذارید.

این رفتار سمی می تواند برای تان مشکل ساز شود، زیرا شما پیش از هرچیز باید بدانید که هر مسئله ای در یک رابطه دونفره، به هر دوی شما وابسته است و درصورتی می توانید رابطه خوبی داشته باشید که سهم خودتان را در هر زمینه ای اعم از مالی گرفته تا هر مورد دیگر را کاملا بپذیرید.

کارهای اشتباه در رابطه,اشتباه در رابطه,اشتباه در رابطه عاشقانه

۸. تعادل را در رابطه تان حفظ کنید

قطعا زمانی که شما وارد یک رابطه می شوید، شریک زندگی تان تبدیل به اولویت زندگی شما خواهد شد که باید آن را بپذیرید و حواس تان باشد که مشکل درست نکنید.

همه ما در دوران مجردی مان دارای دوست ها و اکیپ های بسیار فوق العاده ای هستیم که همواره از بهترین خاطره های ما خواهند بود. منظور از حفظ تعادل این نیست که دوستان تان را فراموش کنید یا با آن ها قطع ارتباط کنید.

بلکه شما باید به قدری بالغانه فکر کنید که بتوانید تعادل مناسبی بین آن ها برقرار کنید و هرگز فراموش نکنید که شما دیگر مجرد نیستید و شریک زندگی شما به هر رابطه دیگری ارجحیت دارد.

۷. محدودیت و کنترل؛ آلارم های یک رابطه اشتباه

همه ما بارها دیده ایم که گاهی افراد از اینکه توسط پارتنرشان محدود می شوند لذت می برند و آن را نشانه ای از علاقه و دوست داشته شدن می دانند.

اما در حقیقت این طرز تفکر بسیار مخرب و غلط می باشد و شما باید بدانید که پیش از هرچیز یک انسان آزاد و صاحب اختیار هستید و بودن در یک رابطه به این معنی نیست که طرف مقابل حق دارد شما را کنترل کند و یا به شما دستور دهد!

اگر در رابطه ای هستید که شریک تان مدام به شما گیر می دهد و یا سعی می کند پوشش شما را کنترل کند و مطابق خواست خودش تغییر دهد، در این رابطه تجدید نظر کنید، زیرا این رفتاری بسیار اشتباه و سمی است که در بلند مدت می تواند رابطه تان را تحت تاثیر قرار دهد.

اشتباه در رابطه,اشتباه در رابطه عاشقانه,رفتارهای اشتباه در رابطه

۶. یاد بگیرید که خودشیفته نباشید

قطعا داشتن اعتماد به نفس در یک رابطه بسیار مهم است اما باید بدانید که کاملا با خودشیفتگی متفاوت است و اگر این دو را باهم اشتباه بگیرید، رابطه تان را در معرض مشکل قرار خواهید داد.

شما باید بدانید که در یک رابطه قرار نیست که فقط به شما توجه شود، بلکه طرف مقابل تان هم نیاز به توجه و مراقبت دارد. یک رابطه در صورتی می تواند پایدار باشد که هر دو طرف آن به یکدیگر اهمیت بدهند و برای هم ارزش قائل شوند.

درغیر اینصورت طرف مقابل تان خیلی زود زده و خسته خواهد شد و رابطه تان مدت زیادی دوام نخواهد داشت.

۵. خوشحالی و جشن گرفتن را در رابطه حفظ کنید

حقیقت آن است که پیدا کردن کسی که دوستش دارید و تکمیل کننده شماست، یکی از قشنگ ترین تجربه های زندگی است که بسیاری از افراد ممکن است نتوانند آن را به دست بیاورند.

بنابراین تلاش کنید تا در هر موقعیتی خوشحالی های کوچک را جشن بگیرید و مهم ترین تاریخ های رابطه تان را با سوپرایزهای شیرینی سپری کنید، این جشن های شیرین نه تنها برای تان ماندگار خواهد شد، بلکه شادابی رابطه تان را هم حفظ خواهد کرد و عشق شما پایدارتر خواهد شد.

اشتباه در رابطه,اشتباه در رابطه عاشقانه,رفتارهای اشتباه در رابطه

۴. از غر زدن و شکایت های همیشگی دست بردارید

قبول داریم که یک رابطه دارای فراز و نشیب های زیادی است و گاهی مشکلات باعث می شود که شما غر بزنید یا با یکدیگر بحث کنید. این امر کاملا طبیعی است اما شما باید بدانید که غر زدن های همیشگی است که کار را خراب خواهد کرد.

در مواجهه با یک مشکل سعی نکنید تا هر اشتباه قبلی را به طرف مقابل تان یادآوری کنید، زیرا این کار یکی از رفتارهای به شدت اشتباهی است که رابطه تان را خراب خواهد کرد.

مشکلات تان را پس از حل کردن در همان زمان رها کنید و مدام از آن گله نکنید و یا شرایط موجود را گردن هم نیندازید.

۳. به یکدیگر نشان دهید که برای هم اهمیت دارید

اینکه فکر کنید با سکوت کردن طرف مقابل متوجه عشق شما می شود باید بدانید که شما تنها آدم ترسویی هستید که توانایی ابراز عشق و محبت را ندارید.

حقیقت آن است که در یک رابطه شما باید نشان دهید که طرف مقابل برای تان ارزش دارد و به او اهمیت می دهید.

به طور مثال هنگام صحبت کردن با یکدیگر به چشم هایش نگاه کنید و نشان دهید که در لحظه حضور دارید، حواس تان جمع است و به او گوش می دهید.

در غیر اینصورت شریک شما هرچند که ممکن است به روی خودش نیاورد اما خیلی زود خواهد فهمید که شما برایش ارزش قائل نیستید و این مورد می تواند رابطه شما را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین مطمئن شوید که به همان اندازه که انتظار عشق و محبت دارید، شما هم آن را نشان دهید تا بتوانید رابطه ای موفق و پایدار داشته باشید.

اشتباه در رابطه,اشتباه در رابطه عاشقانه,رفتارهای اشتباه در رابطه

۲. اعتماد یکدیگر را از دست ندهید

شاید باید این حقیقت را به شما یادآوری کنیم که اعتماد مهم ترین پایه یک رابطه محسوب می شود که اگر از دستش بدهید دیگر شانسی نخواهید داشت.

در حقیقت اگر اعتماد طرف مقابل تان را بشکنید، هر چقدر هم که از او عذرخواهی کنید و یا عشق نثارش کنید، او همچنان از پشت اعتمادی شکسته شده به شما نگاه می کند که دیگر مانند قبل نخواهد شد.

بنابراین پیش از هرچیز تلاش کنید که اعتماد یکدیگر را جلب کنید و هیچ گاه قدمی برندارید که باعث شکسته شدن آن شود، زیرا برگرداندن همچین رابطه ای تقریبا غیر ممکن خواهد بود و یا اگر موفق هم شوید، هیچوقت به شادابی قبلش نخواهد شد.

۱. با روابط گدشته تان کنار بیایید

یکی از کارهای اشتباه در رابطه این است که همچنان در فکر روابط قبلی تان باشید و آن ها را مدام برای خودتان یادآوری کنید.

اینکه شما خاطره های قدیمی تان را هنوز هم فراموش نکرده اید می تواند در ادامه برای تان حسابی دردسر ساز شود و رابطه تان را خراب کند.

شما باید بپذیرید که هر چه در گذشته بوده است تمام شده و باید با آن کنار بیاید و روی زمان حال و رابطه فعلی تان تمرکز کنید. در غیر این صورت رابطه جدیدتان هم شکست خواهد خورد.

بنابراین قبل از آن که وارد رابطه شوید مسائل ذهنی تان را حل کنید تا بتوانید رابطه ای موفق را شروع کنید که پایدار خواهد ماند.

امیدواریم که نکات گفته شده برای تان مفید واقع شده باشد. ممنون از همراهی شما.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا