خبری

10 عقاب غول پیکر دنیا

10 عقاب غول پیکر روی زمین

یکی از بزرگترین عقاب های دنیا عقاب دریایی استلرز است که در نواحی شمال شرقی آسیا زندگی می کند. عقاب های دریایی استلرز با داشتن وزنی حدود 5 الی 9 کیلوگرم سنگین ترین عقاب های دنیا هستند و عمدتا غذای آن ها ماهی و پرندگان دریایی است.

عقاب ها از نیرومند ترین و قوی ترین پرندگان دنیا محسوب می شوند. این پرندگان از قدرت شکار و قدرت بینایی بسیار بالایی برخوردار هستند و گروهی از آن ها حتی در حین پرواز نیز طعمه مورد نظر خود را شکار می کنند. خیلی کم پیش می آید که عقابی بخواهد به انسان حمله کند زیرا آن ها به شدت انسان گریز هستند اما قدرت بلند نمودن و جا به جا کردن یک انسان سبک وزن را دارند.

10 عقاب غول پیکر روی زمین,بزرگترین عقاب های جهان,بزرگترین عقاب های دنیا,

بزرگترین عقاب های جهان به دلیل مهارت و نیرویی که دارند می توانند از فاصله های بسیار دور شکار مورد نظر خود را زیر نظر بگیرند و در کوتاه ترین زمان ممکن به آن حمله کنند. عقاب ها دارای منقارهای بسیار قدرتمندی هستند و طول منقار برخی از آن ها مانند عقاب طلائی 5 سانتی متر است البته منقارهای بلندتر نیز در بین گونه های مختلف عقاب ها وجود دارد. تمامی عقاب های غول پیکر در مناطق مختلف جهان ویژگی ها و خصوصیات یکسانی ندارند و اگر به عقاب های آمریکایی، آسیائی و اروپائی توجه کرده باشید متوجه می شوید که شکل و رنگ و بال آن ها کاملا با یکدیگر متفاوت است. پاهای عقاب ها بسیار نیرومند هستند و به همین دلیل است که در شکارهای خود از آن به همراه منقار استفاده می کنند، معمولا رنگ پای آن ها زرد روشن است. با ما همراه باشید تا با 10 عقاب غول پیکر روی زمین بیشتر آشنا شوید.

عقاب غول پیکر,عقاب های غول پیکر,عکس عقاب های غول پیکر,

10. عقاب وروکس | Verreaux Eagle

این عقاب که به عقاب سیاه شهرت دارد یکی از بزرگ ترین پرندگان شکاری جهان است که در جنوب آفریقا زندگی می کند. اندازه عقاب سیاه از منقار تا دم 75 الی 96 سانتی متر و فاصله بین بال هایش حدود 1.81 الی 2.3 متر میرسد. وزن نوع نر و ماده این عقاب با یکدیگر متفاوت است و نوع نر آن دارای وزنی حدود 3 الی 4.2 و نوع ماده آن دارای وزن 3.1 الی 5.8 است.

۱۰ عقاب غول پیکر روی زمین,10 عقاب غول پیکر روی زمین,بزرگترین عقاب های جهان,

9. عقاب جنگی | Martial Eagle

زیستگاه اصلی این عقاب نواحی باز و نیمه باز آفریقای سیاه است و از عظیم الجسته ترین عقاب های دنیا محسوب می شود که طول اش حدود 78 الی 96 و فاصله بال هایش 188 تا 260 سانتی متر می باشد.

بزرگترین عقاب های دنیا,عقاب غول پیکر,عقاب های غول پیکر,

8. عقاب دم سفید | White Tailed Eagle

عقاب دریایی یا همان عقاب دم سفید در منطقه اوراسیا زندگی می کند و از عقاب های غول پیکر محسوب می شود که دارای 66 الی 99 سانتی متر طول و پهنای بال هایش حدود 178 الی 245 سانتی متر می باشد.

عکس عقاب های غول پیکر,۱۰ عقاب غول پیکر روی زمین,10 عقاب غول پیکر روی زمین,

7.عقاب تاجدار | Crowned Eagle

زیستگاه اصلی عقاب تاجدار آفریقایی، آفریقای سیاه است. این پرنده شکاری عظیم الجسته دارای 80 الی 99 سانتی متر طول است. نوع ماده این عقاب ها دارای 3.2 الی 4.7 کیلوگرم وزن است.

بزرگترین عقاب های جهان,بزرگترین عقاب های دنیا,عقاب غول پیکر,

6. عقاب فیلیپینی | Philippine Eagle

عقاب فیلیپینی به عقاب میمون خوار شهرت دارد و زیستگاه او جنگل های فیلیپین است. عقاب میمون خوار را پرنده ملی فیلیپین نامیده اند اما متاسفانه امروزه به دلیل محدودیت زیستگاه به شدت در حال انقراض و کمیاب است، به همین دلیل کشتن آن مجازات سنگینی به دنبال دارد. از نظر ظاهری این عقاب دارای بال و پرهای سفید و قهوه ای است و دارای وزنی حدود 4.7 الی 8 کیلوگرم می باشد. این پرنده از بزرگترین عقاب های جهان است و معمولا دارای طول 86 تا 102 سانتی متر و پهنای بال 184 تا220 سانتی متر می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بزرگترین سامورایی های تاریخ

عقاب های غول پیکر,عکس عقاب های غول پیکر,۱۰ عقاب غول پیکر روی زمین,

5. عقاب گر | Bald Eagle

عقاب گر از عقاب های غول پیکر دنیا محسوب می شود و معمولا از ماهی تغذیه می کند و بر خلاف نامش دارای سری پوشیده از پرهای سفید می باشد. زیستگاه او معمولا آمریکای شمالی، کانادا و آلاسکا است. این پرنده شکاری بزرگترین لانه های درختی را از بین پرندگان منطقه آمریکا شمالی را به خود اختصاص می دهد و دارای طولی حدود 70 الی 120 و پهنایی حدود 180 الی 230 سانتی متر می باشد.

10 عقاب غول پیکر روی زمین,بزرگترین عقاب های جهان,بزرگترین عقاب های دنیا,

4. عقاب طلایی | Golden Eagle

این عقاب با داشتن پرهای قهوه ای تیره و طلایی یکی از معروف ترین و بزرگترین عقاب های دنیا است که در نیمکره شمالی زندگی می کند. عقاب طلایی دارای طول 66 الی 102 سانتی متر و پهنا بال هایش تقریبا 180 الی 234 سانتی متر می باشد.

عقاب غول پیکر,عقاب های غول پیکر,عکس عقاب های غول پیکر,

3 عقاب هارپی | Harpy Eagle

زیستگاه عقاب هارپی قاره آمریکا است اما بیشتر در بخش جنگل های بارانی آمریکا مرکزی و برزیل می توان او را یافت. این عقاب با داشتن وزنی بین 6 الی 90 کیلوگرم یکی از نیرومند ترین و بزرگترین پرندگان شکاری قاره آمریکا محسوب می شود که دارای طول 86 الی 107 و پهنای بال 176 الی 224 سانتی متر می باشد.

۱۰ عقاب غول پیکر روی زمین,10 عقاب غول پیکر روی زمین,بزرگترین عقاب های جهان,

2. عقاب دم گوه ای | Wedge Tailed Eagle

این عقاب با داشتن ظاهری زیبا، بدنی پوشیده از پر، بال های بلند و دم الماس گونه یکی از بزرگترین پرندگان شکاری استرالیا است. عقاب دم گوه ای دارای طول 81 الی 106 و فاصله بال 182 الی 232 سانتی متر می باشد.

بزرگترین عقاب های دنیا,عقاب غول پیکر,عقاب های غول پیکر,

1. عقاب دریایی استلرز | Steller’s Sea Eagle

زیستگاه اصلی این عقاب بخش های ساحلی شمال شرقی آسیا می باشد و بزرگترین عقاب دنیا محسوب می شود. عقاب دریایی استلرز که نام آن از گئورگ ویلهلم طبیعت شناس آلمانی الهام گرفته شده است بیشتر از ماهی و پرندگان دریایی استفاده می کند. او با داشتن وزنی حدود 5 الی 9 کیلوگرم از سنگین ترین عقاب های جهان است که دارای طول 85 الی 105 و پهنای بال 195 تا 250 می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا