خبری

10 جاده خطرناک در ایران

خطرناک ترین جاده در ایران

بدون شک تمام کسانی که ماشین دارند و یا شغل اصلی شان رانندگی است، بسیار از وضعیت جاده ها ناراضی هستند چراکه بسیاری از جاده های ایران نیاز به بازسازی دارند. یکی از مهم ترین موضوعاتی که پیش از سفر باید حتما به آن توجه کرد، بررسی جاده هایی است که بر سر مسیر تان قرار گرفته است و متاسفانه اکثر افراد به این موضوع هیچ توجهی ندارند!

ممکن است با خودتان بگویید خواندن یک مطلب در مورد شناخت خطرناک ترین جاده ایران چه سودی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم درست است که بیشتر تصادف ها و سانحه های جاده ای بخاطر عدم توجه رانندگان در مسائل مختلف در حین رانندگی است اما با خواندن همین مطلب ممکن است حداقل چند نفر با احتیاط بیشتری در دل جاده ها رفت و آمد کنند و حتی ممکن است خواندن این مطلب و چند دقیقه وقت گذاشتن جان چندین نفر را از حادثه های احتمالی نجات دهد. پس با ما همراه باشید تا شما را با 10 مورد از خطرناک ترین جاده در ایران آشنا کنیم.

جاده های پر تصادف,جاده های پر تصادف ایران,خطرناك ترين جاده هاي ايران,

10. جاده کیاسر

جاده کیاسر از خطرناک ترین جاده های ایران است که در واقع یک محور برای اتصال دو شهر به یکدیگر است این جاده ساری را به سمنان وصل می کند. اکثر کسانی که در این جاده رانندگی کرده اند می گویند با شروع رانندگی در مسیر این جاده اصلا جاده ی خطرناکی به نظر نمی رسد اما باید بگوییم که یکی از بزرگترین خطر این جاده معضل بارش برف و باران است. متاسفانه با بارش برف در این جاده هر ساله تعداد زیادی از عابرین جان خود را ازدست می دهند و یا دچار خساراتی جبران ناپذیر می شوند. با توجه به گفته ماموران امداد و نجات کیاسر، در این جاده معمولا حادثه ای رخ نمی دهد اما اگر هم تصادفی در آن اتفاق بیفتد به طرز غیر قابل باوری وحشتناک خواهد بود و اکثر مسدوم شدگان در این جاده از ناحیه نخاع به شدت آسیب دیده اند.

خطرناک ترین جاده ایران,خطرناک ترین جاده در ایران,خطرناک ترین جاده های ایران,

9. جاده چالوس

یکی از محبوب ترین قسمت های ایران برای ما ایرانی ها سفر به شمال است و به این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست که جاده چالوس از خطرناک ترین جاده های ایران است و بدون شک، همه از حادثه هایی که در این جاده رخ داده است شنیده ایم. جاده چالوس به دلیل عرض کمی که دارد باعث سانحه های بسیاری می شود اما مهم ترین عامل تصادف عدم توجه رانندگان به تابلو ها و علائم رانندگی است. در طی سالهای اخیر برنامه های زیادی برای کاهش تصادفات در این جاده انجام شد که یکی از آنها جریمه رانندگان و نصب دوربین در مسیر بود اما متاسفانه مشکل به همینجا ختم نمی شود!
عواملی همچون ریزش سنگ یا بهمن و لغزنده بودن جاده ها بخاطر باریدن برف و باران از جمله مشکلات اصلی جاده چالوس است.

این مطلب را از دست ندهید
قیمت بلیط اتوبوس

خطرناک ترین جاده های کوهستانی ایران,جاده های پر تصادف,جاده های پر تصادف ایران,

8. جاده تهران مشهد

از دیگر جاده های پر حادثه می توانیم به مسیر تهران – سمنان – مشهد اشاره کنیم. طول این مسیر ها 900 کیلومتر است، و اما دلیل اصلی حادثه هایی که در این جاده رخ می دهد تردد بیش از حد ماشین ها، طولانی بودن جاده و یکنواخت بودن مسیر است. عوامل دیگری همچون خواب آلودگی و خستگی رانندگان هم موجب تصادف می گردد.

خطرناك ترين جاده هاي ايران,خطرناک ترین جاده ایران,خطرناک ترین جاده در ایران,

7. جاده تهران شیراز

جاده تهران – شیراز هم یکیدیگر از پرتردد ترین جاده های ایران است که متاسفانه همه روزه در آن حوادث وحشتناکی رخ می دهد. و اما مشکل این جاده خرابی و یا حوادث طبیعی نیست!
اصلی ترین مشکل این جاده سرعت بیش از حد رانندگان و عدم توجه شان به علائم رانندگی و هشدارهای ماموران است.

خطرناک ترین جاده های ایران,خطرناک ترین جاده های کوهستانی ایران,جاده های پر تصادف,

6. جاده تهران خوزستان

اگر یکبار هم در محور تهران خوزستان رانندگی کرده باشید حتما متوجه شده اید که یکی از جاده های پر تصادف ایران است.
این جاده یکی از مرگبار ترین جاده های ایران است که دلیل اصلی آن وجود گردنه های پرپیچ و خم چهارمحال بختیاری است. رانندگی در این جاده ها به قدری حساس است که با یک لحظه غفلت فاجعه های جبران ناپذیر اتفاق می افتد. به شما توصیه می کنیم بجای این جاده از مسیر شیراز به اهواز و یا آبادان حرکت کنید. در سالهای اخیر یک تونل برای این جاده احداث شده که تا حدودی خطراتش را کاهش داده است.

جاده های پر تصادف ایران,خطرناك ترين جاده هاي ايران,خطرناک ترین جاده ایران,

5. جاده وهن آباد

وهن آباد یکی از مناطق نزدیک به رباط کریم است و جز جاده های پر تردد و شلوغ است. در این جاده یک گذرگاه وجود دارد که به شهر قم متصل می شود و همین موجب شده تا جز پر حادثه ترین جاده های ایران شناخته شود. ازدیگر دلایل تصادف در این جاده می توانیم به نور نامناسب، عدم وجود دید کافی رانندگان، عرض کم جاده و نیمه کاره ماندن برخی از قسمت‌های این محور از اصلی‌ترین اشاره کنیم.
توصیه می کنیم در صورت امکان به هیچ وجه در شب از این مسیر برای تردد استفاده نکنید.

خطرناک ترین جاده در ایران,خطرناک ترین جاده های ایران,خطرناک ترین جاده های کوهستانی ایران,

4. جاده بندرعباس لار

طول این جاده 300 کیلومتر است اما اصلی ترین مشکلات آن عدم وجود هیچگونه آبادی، پمپ بنزین، استراحتگاه و یا تعمیرگاهی در نزدیکی آن است. همچنین بیشتر قسمت های این جاده به شدت تخریب شده و یا نیاز به بازسازی دارد این جاده حتی فاقد خط کشی و علائم رانندگی است. تمامی این ضعف ها در محور بندرعباس لار موجب شده تا این جاده هم به فهرست جاده های مرگبار ایران اضافه شود.

جاده های پر تصادف,جاده های پر تصادف ایران,خطرناك ترين جاده هاي ايران,

3. گردنه اسدآباد همدان

گردنه اسد آباد که همدان و کرمانشاه را به یکدیگر متصل می کند جز یکی دیگر از جاده های پر سانحه در کشور است. اگر حتی یکبار در این جاده رانندگی کرده باشید حتما متوجه خطراتش شده اید چراکه این گردنه حدود 2000 متر ارتفاع دارد و در فصل های زمستان با وجود بارش برف و باران جاده ها بسیار لیز و لغزنده می شوند. به شما توصیه می کنیم پیش از راهی شدن به سمت این مسیر حتما وضعیت آب و هوایی این منطقه را چک کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین گنج های جهان

خطرناک ترین جاده ایران,خطرناک ترین جاده در ایران,خطرناک ترین جاده های ایران,

2. جاده سلفچگان

یکی از شهرستان های استان قم سلفچگان است این شهر به دلیل نزدیکی اش با قم از اهمیت زیادی به لحاظ ارتباطی برخوردار است. از طرفی وجود راه آهن و آزاد راه های تهران، ساوه، اصفهان و اراک در این شهر موجب خطرناک شدن جاده ها شده است به طوریکه این جاده از جاده های پر تصادف ایران بشمار میرود. علاوه بر تمامی این موارد جاده سلفچگان دارای چاله های زیادی می باشد که سرعت بالای رانندگان و عدم توجه شان به این چاله ها یکی از عوامل برای تصادف در این محور است.

خطرناک ترین جاده های کوهستانی ایران,جاده های پر تصادف,جاده های پر تصادف ایران,

1. جاده شهر بجنورد

در محور بجنورد یکی از خطرناک ترین جاده ها در ایران به نام گلستان وجود دارد. طبق آمار سازمان امداد و نجات این جاده هر هفته گریبانگیر تصادف های مرگبار و وحشتناکی است. از جمله مشکلات اصلی این جاده می توانیم به عدم وجود روشنایی کافی و ساخت نادرست و اشکالات هندسی اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا