خبری

10 سازمان مخوف و سری در دنیا

خلاصه نوشته
  • سازمان های سری دنیا، دارای اعضایی هستند که معمولا از طبقات و قشرهای خاصی از جامعه انتخاب می شوند، این گروه ها در طول تاریخ فعالیت خودشان را از دید جامعه و عوام پنهان نگه داشته اند. شاید تعجب کنید اما نخبگان و آدم کشان در این گروه ها بوده اند!

سازمان های سری دنیا

تا به حال هیچ هویتی در رابطه با فرقه های سری جهان ثبت نشده، ولی باور اکثر مردم این است که این انجمن ها و گروه ها هنوز وجود دارند و هویت خود را در طی سال ها تا به امروز حفظ کرده اند، همچنان در حال انجام فعالیت های خود هستند و اکثر این فرقه ها را مسئول اتفاقات و رویدادهای عجیب و غریب در دنیا می دانند. در ادامه می خواهیم ده تا از فرقه های سری در جهان را به شما معرفی کنیم. فرقه هایی که به اعتقاد خیلی هنوز در حال فعالیت هستند و به حیات خود ادامه داده اند.

سازمان های سری,سازمان های سری جهان,سازمان های سری دنیا,

اعضای این سازمان ها را بسیاری تشکیل می دهند، از قاتلین حرفه ای قرن 13 تا پژوهشگرانی که در حال کار کردن روی اتفاقات فراطبیعی هستند، از دسته های مذهبی افراطی با باورهای خاص تا مرتدان واکنش گرای احساساتی، همگی به نوعی درگیر این فرقه ها بوده اند و به عضویت این نهادها در آمده اند. شاید باورش برای خیلی از ما سخت باشد، اما این یک واقعیت محض است.

فرقه های سری جهان,فرقه های سری در جهان,سازمان های سری,

10. گروه بیلدربرگ | Bilderberg Group

اعضای گروه بیلدربرگ فعالیت آنچنان مخفی و پنهانی نداشته اند. از شواهد پیداست که حدود 130 شخصیت تاثیرگذار در دنیا، پایه و اساس این گروه را تشکیل داده اند، از افراد سیاستمدار و تجار بوده اند. این گروه طبق برنامه از پیش تعیین شده هر سال یک کنفرانس جهت ملاقات یکدیگر برگزار می کردند. نام این گروه از نام هتل بیلدربرگ برگرفته شده است که ظاهرا اولین گردهمایی آن ها در این هتل سال 1945 بوده است. 18 ملیت متفاوت اعضای این رقه های سری جهان را تشکیل می دادند. نظریه پردازان توطئه باور معتقدند عامل اصلی آشوب ها، کودتاها و حوادث حکومت های دنیا را این فرقه پایه ریزی می کنند.

سازمان های سری جهان,سازمان های سری دنیا,فرقه های سری جهان,

9. گروه ایلومیناتی |Group Illuminati

گروه ایلومیناتی در سال 1766 به واسطه آدام واسهاپت تشکیل و پایه گذاری شد. این گروه یکی از جنجالی ترین و مورد بحث ترین گروه های مخفی امروز ایلومیناتی است. اعضای این گروه را ترکیبی از افراد روشنفکر، روشن ضمیر ایدیولوژیست تشکیل می داده است. نظریه پردازان توطئه، باور دارند که پشت پرده بسیاری از تصمیم گیری های حیاتی و مهم جهانی را این افراد تحت تاثیر قرار می دهند. افرادی دیگری که از اعضای این گروه هستند سیاستمداران و ستارگان معروف می باشند.

فرقه های سری در جهان,سازمان های سری,سازمان های سری جهان,

8. گروه اپوس دئی | Opus ِDei Group

اگر چه راه و روش گروه ایلومیناتی بر پایه ارتداد و نقض وجود خداوند بنا شده است، اما فرقه اپوس دئی کاملا عکس این را باور دارند. اپوس دئی در لغت به معنای عمل خدا است و شعار آن ها به کار بستن احکام و دستورات خدا در زندگی روزانه است. فرقه اپوس دئی در سال 1928 به دست کاتولیک رومی خوزه ماریا اسکریوا در کشور اسپانیا در طول دوران پاپ پیوس دوازدهم بنیانگذاری شد.

آن ها بر این باورند برای تقدیس، تطهیر و پاکدامنی باید تحت تنبیه های شدید بدنی قرار گرفت. از آن جا که قانون تجرد در این فرقه حاکم است، مراکز و محل زندگی آن ها را خانه هایی خصوصی و در خفا تشکیل داده است. نظریه پردازان توطئه، این فرقه را مانند فرقه های دیگر تاثیر گذار بر تصمیم های مهم دنیا می دانند.

این مطلب را از دست ندهید
10 بیشترین کشور مصرف کننده سیگار در جهان

سازمان های سری دنیا,فرقه های سری جهان,فرقه های سری در جهان,

7. گروه کوکلوس کلان | Ku Klux Klan Group

نام دیگر این گروه را KKK (کلان) می شناختند. بنا به مشاهدات این گروه از ترکیب سه گروه، که همگی باورهای افراطی و تند راجع به برتری نژاد سفید، ملی گرایی و احساسات ضد کمونیستی داشتند، تشکیل شده اند. آن ها در حملات شبانه خود برای اینکه ایجاد رعب و وحشت به راه بیاندازند، هویت واقعی خود را با نقاب های سفید و شلاقی به دست می پوشاندند. این فعالیت آن ها در نیمه های شب صورت می گرفت و باعث وحشت و نگرانی جمعیت رنگین پوستان در ایالت متحده شده بود. خیلی ها بر این باورند که این گروه هنوز به فعالیت خود ادامه می دهند.

سازمان های سری,سازمان های سری جهان,سازمان های سری دنیا,

6. گروه مجستیک 12 | Majestic 12 Group

تاسیس این گروه به سال 1947 بر می گردد، زمانی که طی یک فرمان سری به واسطه رئیس جمهور وقت امریکا یعنی هری ترومن این گروه تشکیل شد و شروع به فعالیت کرد. با اینکه دیگر فرقه ها اعضای خود را از میان نخبگان و قاتلین انتخاب می کردند اما این گروه از تعدادی کمیته مخفی شکل گرفته بود که افرادی مثل دانشمندان، کارمندان دولت و فرماندهان ارشد نظامی در آن عضو بودند.

فعالیت این گروه از همان روز اول بر روی اتفاقات فرا زمینی مثل موجودات فضایی و یوفوها تمرکز یافته بود که نتیجه آشفتگی حاصل از واقعه رازول به حساب می آمد. از آن زمان به بعد که اسنادی در ارتباط با این گروه انتشار یافت، فرقه از هم پاشید و تمام اعضا از کار خود کنار کشیدند.

فرقه های سری جهان,فرقه های سری در جهان,سازمان های سری,

5. گروه فراماسون | Freemasons Group

نام این گروه اشاره به بنایان فرانسوی دارد، این فرقه به ماسون های آزاد معروف بودند، به معنای سنگ تراشان و بنایانی بودند که به طور آزاد کار می کردند. هدف این گروه این نبود که مخفیانه و پنهان فعالیت کنند ولی در دنیای امروزی این گروه را یک جامعه مخفی و پر رمز و راز می دانند، هر چند که گروه خود را این گونه تصور نمی کند و محل گردهمایی آن ها هم به لژ معروف است.

اولین گردهمایی فراماسوی اصلی به سال 1717 بر می گردد که در چهار مجمع کوچک تر تشکیل شد. آن ها در گردهمایی های خود یک سری فعالیت های خاصی را انجام می دادند. در لژ که محل گردهمایی آن ها بود اعضا به سه دسته تقسیم بندی می شدند که به ترتیب از پایین به بالا تازه واردان، اساتید و استادان اعظم بودند. هر شخصی به هر اندازه ای که از رتبه خود بالاتر می رفت اسرار بیشتری را به او نشان می دادند و چیزهای بسیاری از فرقه بر او هویدا می شد. مانند برخی فرقه ها آن ها نیز از علائم خاصی برای دست دادن و حرف زدن با هم استفاده می کردند.

سازمان های سری جهان,سازمان های سری دنیا,فرقه های سری جهان,

4. محفل قاتلین | Killer party group

نام دیگر این فرقه را با نیزاری می شناسند، صلیبیون باور دارند که این فرقه از آدم کشانی که در طول قرن 13 در خاورمیانه گشت و گداز می کردند تشکیل شده است. نام این گروه از واژه حشاشین برگرفته شده است چون که صلیبیون اعتقاد داشتند اعضای این فرقه تحت تاثیر حشیش بوده اند. این واژه در طی زمان به اساسین تغییر شکل پیدا کرد و به معنای آدم کش در میان اروپاییان رواج یافت.‍ اعضای این گروه رویای ساخت مدینه فاضله را در سر داشتند و به خاطر همین دست به جاسوسی و آدم کشی می زدند. این گروه شبانه دست به غارت و آدم کشی می زدند و جاسوسانی حرفه ای را جهت قرار دادن آن ها در قلب تشکیلات دمشن تربیت می کردند.

این مطلب را از دست ندهید
10 جاده خطرناک در ایران

فرقه های سری در جهان,سازمان های سری,سازمان های سری جهان,

3. آیین تاگی | Thugs Group

نام این فرقه اقتباسی از اصطلاح تاگ به معنی آدم کش و جانی می باشد. این فرقه متشکل از قاتلین حرفه ای سازماندهی شده بود که در مناطق مختلف سرزمین هند گشت و گداز می کردند. در طی سال های 1740 تا 1840 میلیون ها انسان کشته شده اند که به باور بسیاری به دست این فرقه کشته شده اند. این گروه از طریق علائم و نشانه های مخصوصی با یکدیگر ارتباط می گرفتند.

در آن زمان که مناطقی تحت پوشش بریتانیا بود گزارش های بسیاری به دست عوام می رسید که افراد بسیاری از جمله مسافران ناپدید می شوند که ارتباط آن به فعالیت های این گروه قابل توجه بود. این فرقه مراسم و آداب و رسوم مذهبی خاصی داشتند که با استفاده از آن تعداد کثیری از مردم را به قتل می رساندند. در نهایت این گروه در دهه 1830 به فرمان کاپیتان هنری اسلیمن به طور کامل از بین رفت.

سازمان های سری دنیا,فرقه های سری جهان,فرقه های سری در جهان,

2. طلوع طلایی | Hermetic Order of the Golden Dawn

از علاقه مندی های وابستگان این گروه دو رشته متافیزیک و جادو در قرن نوزدهم بود. اعضای این فرقه متشکل از مردان و زنان زیاده خواه و جاه طلبی بود که خود را استادان مخفی سحر، جادو و فعالیت های فراطبیعی می دانستند. البته در این گروه مثل لژهای ماسون ها، درجات و سلسله ها رعایت می شد و مردان با زنان اصلا برابری نداشتند. خیلی ها اعتقاد دارند که اعضای این گروه همان افرادی بودند که تاثیر عمیقی بر فضای سیاسی آن دوران گذاشتند.

سازمان های سری,سازمان های سری جهان,سازمان های سری دنیا,

1. جمجمه و استخوان | Skull and Bones

این گروه با نام انجمن برادری مرگ شناخته شده است. این حزب به عنوان یک جامعه کوچک در دانشگاه ییل و در سال ۱۸۳۲ شروع فعالیتش را آغاز کرد و به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین جوامع دانشجویی مخفی در امریکا شناخته می شود.
به نظر می‌ رسد گروه دانشجویان هر یکشنبه و سه شنبه طی مراسم آیینی خاصی شبیه به مراسم فراماسونرها جلسه ای برگزار می کنند. تالاری که محل تجمع آن‌ ها بود به نام آرامگاه خوانده میشود. لیست اعضاء این حزب در طول دهه ۱۹۷۰ به طور محرمانه حفظ می شد اما در سالیان بعد این لیست افشا شد. ظاهرا هر دو رییس جمهور سابق آمریکا یعنی بوش پدر و پسر جزء اعضاء مخفی این گروه بوده‌ اند.

بسیاری افراد با مطالعه کتاب های دن براون یا فیلم های اقتباس یافته کد داوینچی و شیاطین، با بسیاری از این فرقه ها آشنایی دارند. گروه های دیگری نیز هستند که در سرتاسر دنیا همچنان فعالیت می کنند که در این لیست نام آن ها آورده نشده است، اما این لیست از مهم ترین نام ها بودند که به باور بسیاری برخی از آن ها هم چنان در حال فعالیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا